rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

Tagi: bezdomni | bezrobotni | nędza | Rządowej Niemocy | Wielka Orkiestra |

Nie będę się zastanawiał dlaczego radio i telewizja publiczna nie dają tak potężnego wsparcia w najlepszym czasie antenowym jakiemukolwiek księdzu, który odwiedza chorych, których nie chce już leczyć żaden szpital, lub bez rozgłosu pomaga wyjść z nałogu młodym narkomanom.

Nie będę dzisiaj pisał o parafialnych Oazach, gdzie organizuje się pomoc biednym dzieciom bez hałasu medialnego.

Nie będę teraz reklamował powstających z inicjatywy zarówno katolików jak i ewangielików hospicjów dla ludzi tak bardzo już schorowanych, że większość szpitali i klinik ze znakiem NFZ uznała ich za... beznadziejne przypadki.

Nie chcę wprowadzać rywalizacji kto więcej ludziom pomaga : Czy "Caritas Polska", czy Polski Czerwony Krzyż, czy Parafialne Zespoły Charytatywne, czy może prywatne fundacje ? Nie mam absolutnie zamiaru pomniejszać zasług Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo każdą inicjatywę, która pomaga w efekcie ludziom w potrzebie należy doceniać.

Jednak obszar biedy w Polsce rośnie niewspółmiernie do bogactwa rządzących elit !

Fakt, że mamy coraz więcej ludzi bezdommnych, coraz więcej nędzy i więcej obłożnie chorych, a NFZ płacze, że brakuje pieniędzy na leczenie, obciąża przede wszystkim rząd i jego zaplecze naukowe na wydziałach politologii, socjologii i marketingu politycznego, oraz tych konstytucjonalistów, którzy chwalą aktualne władze.

Za kulisami pogodnej muzyki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra zupełnie fałszywymi tonami Wielka Orkiestra Rządowej Niemocy !

Czy nasze Państwo cokolwiek jeszcze zapewnia swoim obywatelom ?

Na pewno nie zapewnia pracy, a statystyki bezrobocia są sztucznie zaniżane, bo pomijają miliony Polaków, którzy musieli emigrować za chlebem za granicę, bo w Polsce nie znaleźli zatrudnienia.

Rząd jest współodpowiedzialny za śmierć zamarzniętych tej zimy już ok.150 osób bezdomnych, bo wzrost ilości ludzi bezdomnych wynika z bezrobocia, biedy z nędzą i prawa wyrzucania całych rodzin na bruk za to, że nie mają środków na rosnące z każdym rokiem czynsze !

Czy Rząd zapewnia bezpłatną służbę zdrowia ? Nie zapewnia, bo większość usług stomatologicznych jest płatna, a jak ktoś jest przewlekle chory, to ma tylko taki wybór, że albo czeka kilka miesięcy na wizytę u specjalisty i stan jego się pogarsza, albo płaci dodatkowo i ma specjalistę od zaraz !

Warto zaznaczyć, że ten sprzęt medyczny, który ufundowany jest często z dodatkowych zbiórek ( fundacji, WOŚP itp.) nie zawsze jest dostępny bezpłatnie. Jeżeli jest przypadek zagrażenia życia, albo ktoś ma badanie na termin, to badanie jest bezpłatne, ale jeżeli ktoś potrzebuje od zaraz zdjęcia kręgosłupa, po odbytym leczeniu dla ubezpieczyciela, to za ekstra zdjęcia i dodatkową opinię specjalisty bez skierowania NFZ musi sobie dodatkowo zapłacić .

Nawet porody przestały być bezpłatne jeżeli wybierze się prywatną klinikę, w której sale są jedno lub dwuosobowe, a pielęgniarka położna nie obsługuje ponad 30 łóżek, lecz tylko od 4 do 10 łóżek .

Każdy, kto miał w rodzinie kogoś obłożnie chorego wie, że przychodzi taki czas, że szpital NFZ rozkłada ręce i stwierdza, że to jest już beznadziejny przypadek i nie da się nic więcej zrobić, a pacjent musi zrobić miejsce dla ...zdrowszych, którzy dają nadzieję na wyleczenie. Oczywiście ubiera się to często w piękne słowa, że zrobiono wszystko co było w mocy medycyny , a dalej.... to już Wola Boża.

Szpitale NFZ w pogoni za korzystnymi statystykami chętnie wypisują do domu niedoleczonych pacjentów, byleby tylko nie umarli na oddziale .

Kuriozalna jest sytuacja kolejek do zabiegów, bo ktoś wyznacza pacjentowi termin operacji za kilka miesięcy ( a czasem lat), ale jak się ma pieniądze, to ten sam specjalista, który często pracuje po południu w prywatnej klinice jest w stanie w tej właśnie klinice dokonać zabiegu nawet po kilku dniach od zgłoszenia, a w przypadku komplikacji pooperacyjnych już znajdzie miejsce w bezplatnym szpitalu NFZ na przyjęcie tego właśnie pacjenta z kliniki.

Często słyszymy, że w szpitalach brakuje krwi dla chorych i wtedy Polacy ofiarnie oddają bezpłatnie własną krew .

Bardzo niewiele się głośno mówi o handlu krwią oraz szpikiem kostnym i o tym ile tej polskiej krwi trafia do klinik zagranicznych.

Gdyby nie powstające z ofiarności ludzkiej hospicja, inicjatywy typu "Świąteczna paczka", Parafialne Zespoły Charytatywne, "Caritas Polska", PCK, harcerze, Oazy , WOŚP, prywatne fundacje i wszelkie inicjatywy dobroczynne, to w Polsce zamarzałoby w zimie jeszcze więcej bezdomnych i umierało nagle w opuszczeniu jeszcze wiecej przewlekle chorych.

W Polsce brakuje leków, sprzętu medycznego i pieniędzy na zabiegi operacyjne, natomiast nasz rząd nie oszczędzał pieniędzy na budowę szpitali w Iraku i w Afganistanie, ani na kosztowną wojnę w Azji .

Koalicja PO-PSL gra po prostu w innej orkiestrze, którą trzeba nazwać Wielką Orkiestrą Rządowej Niemocy !

Rajmund Pollak


2011-01-10 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517775
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Wielka Orkiestra Rządowej Niemocy !, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała